Shepherd Glen Bus Routes

Shepherd Glen School Route 005
 Stop Time   Description
  7:31 AM    MIX AVE & KAYE VUE DR 
  7:34 AM    92 FARM BROOK CT
  7:45 AM    BOWEN ST & CHERRY ANN ST
  7:46 AM    12 BOWEN ST
  7:47 AM    EASTON ST & ALSTRUM ST
  7:48 AM    953 DIXWELL AVE
  7:51 AM    1315 DIXWELL AVE
  7:52 AM    1351 DIXWELL AVE
  8:00 AM    SCHOOL:  SHEPHERD GLEN SCHOOL
 
 
Shepherd Glen School Route 006
 Stop Time   Description
  7:35 AM    2420 WHITNEY AVE
  7:38 AM    67 CENTERBROOK RD
  7:40 AM    232 CENTERBROOK RD
  7:43 AM    3025 DIXWELL AVE 
  7:45 AM    WASHINGTON AVE & WASHINGTON RD
  7:46 AM    MAHER AVE & LINCOLN ST
  7:48 AM    WASHINGTON AVE & WILLARD ST
  7:48 AM    WASHINGTON AVE & LINCOLN ST -RIGHT
  7:49 AM    84 WASHINGTON AVE 
  7:50 AM    2405 WHITNEY AVE 
  7:52 AM    169 SCHOOL ST
  7:57 AM    155 SHEPARD AVE
  7:58 AM    SANFORD ST & SHEPARD AVE
  8:00 AM    SCHOOL:  SHEPHERD GLEN SCHOOL
 
 
Shepherd Glen School Route 019
 Stop Time   Description
  7:34 AM    MORSE ST & ST MARY ST
  7:35 AM    GOODRICH ST & ST MARY ST 
  7:36 AM    28 ST MARY ST
  7:36 AM    ST MARY ST & DUDLEY ST
  7:37 AM    DIXWELL AVE & DUDLEY ST
  7:39 AM    1063 DIXWELL AVE
  7:39 AM    1097 DIXWELL AVE
  7:45 AM    DIXWELL AVE & LEE STREET
  8:00 AM    SCHOOL:  SHEPHERD GLEN SCHOOL
 
 
Shepherd Glen School Route 026
 Stop Time   Description
  7:36 AM    19 EVERGREEN AVE #6
  7:38 AM    105 EVERGREEN AVE
  7:39 AM    269 EVERGREEN AVE
  7:40 AM    VERNON ST & LOCUST ST
  7:41 AM    63 VERNON ST
  7:41 AM    105 VERNON ST
  7:42 AM    200 EVERGREEN AVE DOGWOOD APT
  7:44 AM    BRENTON TERR & HAMPTON ROAD
  7:44 AM    BRENTON TERR & BRENTWOOD DR
  7:46 AM    FOREST ST & VERNON ST
  7:47 AM    241 HIGHLAND AVE
  7:48 AM    160 HIGHLAND AVE
  7:50 AM    LINDEN AVE & FOREST ST
  7:51 AM    52 LINDEN AVE
  8:00 AM    SCHOOL:  SHEPHERD GLEN SCHOOL